Spoustu zakázek a nedostatek zaměstnanců má třeba vyškovská společnost Hestego, která zaměstnává zhruba 320 lidí. „Hledáme už od závěru loňského roku velké množství výrobních dělníků. Bohužel trh práce je v tomto momentálně zcela vyčerpaný. Máme zhruba pětadvacet volných pracovních míst jak na technické, tak na dělnické pozice. Loňský rok byl pro nás příznivý, předpokládáme, že letos to bude ještě lepší," popsala personalistka strojírenské firmy Eva Vavrouchová.

Jiná situace je ve stavebnictví. Sice se podle jednatele stavební firmy Tomáše Kalába, která stojí za domy ve slavkovské lokalitě Zelnice, výroba v minulém roce zvedla, ale nikoliv tak, že by firmy nemohly naplnit kapacity. „Spíš jsme rádi, že se odvětví začalo dařit. Obecně nám ale chybí specializovaní technici, ti ovšem nebyli ani v době ekonomické krize a před ní. V oboru je stavbyvedoucích se zkušenostmi docela málo, navíc potřebujeme, aby uměl německy. A to je problém," poznamenal jednatel.

Pracovníky rozdělil na dvě skupiny. „V první jsou technicky vzdělaní mistři a stavbyvedoucí, v druhé pak dělníci. Kvalifikace se za posledních dvacet let v jejich případě hodně snížila. Bohužel se to bude napravovat další dekády," doplnil Kaláb.

S větším klidem nicméně nyní na pracovní pohovory chodí Marek Pokorný. Má za sebou zatím tři a v jednom případě to vypadá nadějně. „Nehlásím se sice na úplně dělnické pozice, ale do kanceláře také nejdu. Je příjemnější přijít na pohovor, kde venku nečeká dalších dvacet uchazečů. To moc klidu nepřidá," naznačil vyučený mladík.

Do velkého náboru se letos pouští břeclavský Gumotex, který vyrábí čluny a plastové díly pro autoprůmysl. Do převážně dělnických profesí už od začátku roku přijala firma devětapadesát nových zaměstnanců. „Ještě v prvním čtvrtletí plánujeme přijmout dalších čtyřicet dělníků. Z technických profesí nabízíme pozice obchodníkům a vývojářům," uvedl auditor společnosti Vladimír Chmela.

Kromě dělníků ve výrobě se velmi dobře uplatňují i profese ve strojírenství. „Práci nejsnadněji najdou obráběči kovů, mechanici, obsluha CNC strojů nebo seřizovači," vypočetl ředitel krajské pobočky úřadu práce Josef Bürger.

Aktuálně nabírá například i strojírenský koncern ZKL z Brna zabývající se výrobou ložisek. Požaduje především dělníky do výroby a operátory. „Počet zaměstnanců zvyšujeme pravidelně už od roku 2013. Loni jsme jej zvýšili ve srovnání s předloňským rokem o dvaadvacet procent," vypočetla vedoucí personálního odboru koncernu Lada Heydová. Firmě se daří například díky růstu prodeje v Indii a několika vyhraným tendrům do velkých průmyslových komplexů. Nyní má 1 500 zaměstnanců.

Nové kolegy hledá také brněnská pobočka Bosch Rexroth zaměřující se na hydraulické výrobky. „Neustále hledáme, protože náš závod se stále rozvíjí. Máme nedostatek konstruktérů a potřebujeme posílit montáže," upřesnil generální ředitel brněnské pobočky Dětřich Robenek.

Podle analytika Jiřího Šimary bude letošní rok pro firmy příznivý, i když rekordní loňský rok nepřekoná. „Odhady počítají s téměř tříprocentním posílením ekonomiky a to by mělo stačit k tomu, aby se nezaměstnanost snižovala. To povede k tlaku na růst mezd," předpověděl Šimara.