Hokejové dresy, šály a pokřiky. Mistrovství světa v hokeji je na sousedním Slovensku v plném proudu. Českou reprezentaci, která hraje základní skupinu v Bratislavě, doprovází zástupy fanoušků. Část z nich jede vlakem. Důležitým přestupním uzlem je Břeclav.

Jak se nejlíp dostat na hokej
-podrobnosti drah o cestách na hokej na www.vlakemnahokej.cz
-využití hokejových vlakových speciálů nebo posílených klasických spojů Metropolitan doporučeno rezervovat místenky
-fanoušci mohou využít i služeb soukromých dopravců, například vlaků nebo autobusů společnosti RegioJet informace najdou na webu www.regiojet-hokej.cz
-na dálnici D2 z Brna do Bratislavy je třeba na řadě úseků počítat se zúžením do jednoho pruhu, doprava je ale zatím bez potíží a kolon

Ostatní cestující se tak musí smířit s hlučnější kulisou a zaplněnými soupravami. „Cestování za prací do Brna mi komplikuje oprava hlavního nádraží. Dolní nádraží je menší a je tam velký zmatek. Plno lidí, nikdo neví, kde stát. Teď vagony zase plní hokejoví fanoušci. Někteří už jsou hodně veselí a hluční. Jsem rád, že s nimi nejedu až do Bratislavy,“ svěřil se Viktor Rudl z Podivína na Břeclavsku.

Přestože běžné spoje jsou plné, zásadní incidenty policisté ve vlacích, ve stanicích ani přímo v Břeclavi neřešili. „Co se týče Břeclavi a Břeclavska, tak jsme se ve vlacích za poslední týden zabývali jen běžnými problémy a drobnými krádežemi. Žádné výtržnosti spojené s fanoušky hlášené nemáme,“ uvedla břeclavská policejní mluvní Kamila Haraštová.

Pátý ročník akce Schody AŽ nahoru přilákal rekordní počet lidí.
Padl rekord. Zdolat 631 schodů na vrchol AZ Toweru se vydalo přes tři sta běžců

SPECIÁLNÍ VLAKY

České dráhy vypravují speciální hokejové vlaky, do dnešního zápasu se Švýcarskem jsou vyprodané. Dráhy posilují i pravidelné spoje souprav Metropolitan. „Expresy Metropolitan urazí cestu z Prahy do Bratislavy za čtyři hodiny. V Břeclavi na ně lze přestoupit také z vlaků z Ostravy nebo z Olomouce,“ informoval za České dráhy Petr Vondráček.

Dodal, že fanoušci by si měli ve spojích včas zajistit rezervaci míst. „Jen v takových případech můžeme přistoupit k případnému posílení vlaků,“ upřesnil.

Do Bratislavy se cestující dostanou také soupravami RegioJetu. Na cestu ze slovenského hlavního města vypravuje společnost speciální expresy, které z Bratislavy odjíždí po skončení posledního utkání dne. „Na hokej do Bratislavy jsem jel běžnou linkou a zpět spe-ciálním hokejovým expresem. Cesta byla výborná,“ ocenil Jan Nečas z Blanska.

Printscreen stránky pohledzesaliny.cz.
V kůži řidiče šaliny. Webová stránka nabízí projížďku Brnem tramvajovými linkami

Část fanoušků dává při cestě na Slovensko přednost autu. Na dálnici D2 však musí počítat na řadě míst kvůli stavebním pracím se zúžením do jednoho pruhu. „Zúžení byla poměrně častá, ale dopravu to nebrzdilo,“ uvedla hokejová fanynka Petra Duranová z Modřic.

O tom, zda se pouť českých hokejových fanoušků na čtvrteční čtvrtfinále případně prodlouží až do slovenských Košic, rozhodne dnešní utkání se Švýcarskem.