„Postupně se objevují nové zastávky či hlášení nových výluk a pokynů cestujícím, které chce mít dopravní podnik namluvené jedním hlasem," objasnila jeho mluvčí Linda Hailichová.

Komise vybrala z 256 uchazečů pětadvacet lidí, jejichž hlasy je možné nyní slyšet na webu dopravního podniku a na jeho facebookové stránce. Na facebooku se hlasuje pomocí takzvaných lajků a na webu zakliknutím u příslušného čísla.

VYBERTE NOVÝ HLAS MĚSTSKÉ HROMADNÉ DOPRAVY ZDE

Lidé mohou hlasovat do konce ledna, poté komise složená z pracovníků dopravního podniku a společnosti Kordis vybere člověka, který nahraje hlášení všech zastávek. „Do výběru se dostaly jak mužské, tak ženské hlasy. Je to zhruba půl na půl. Zatím nevíme, jestli bychom chtěli v dopravních prostředcích spíše ženský, či mužský hlas," uvedla Hailichová.

Uspět však může víc uchazečů. Dopravnímu podniku se totiž osvědčilo, když některá mimořádná hlášení namluvil někdo jiný. Lidé mu věnovali větší pozornost.

K výběru nového hlasatele dopravní podnik přistoupil proto, že v květnu zemřela Jarmila Černocká, která hlášení nahrávala od roku 2003. K ozvučení všech vozidel přistoupil dopravní podnik po roce 2000, do té doby fungovalo hlášení jen v některých vozech.

Před Černockou namlouval zastávky Jan Křapa. Aktuálně má dopravní podnik v databázi nahráno okolo 2000 slov.