Pozemky se nacházejí vedle lokality, kde na ploše města fungoval keltský skanzen Isarno. Později tato plocha chátrala. Snahy některých spolků i jednotlivců o obnovu skanzenu ztroskotaly. Dřevěné chýše jsou zbourané a bezmála dvouhektarová plocha je zarostlá trávou.

Radní města tam chtějí v budoucnu nechat vybudovat zážitkovou zónu pro rodiny s dětmi. Bez investora se do toho ale zatím pouštět nehodlají. Podle územního plánu není v lokalitě možné stavět byty. „Z mého pohledu jsou pozemky, které nabízejí papírny, pro město lukrativní. Jedná se o krásné místo, kde se dá vybudovat místo pro trávení volného času. S pozemky po Isarnu a těmi od papíren by město pro tento záměr získalo jedinečnou plochu. A s případným investorem se dá o využití tohoto místa domluvit,“ řekl opoziční letovický zastupitel Petr Novotný.

O zmíněné dva pozemky papíren a další jejich nevyužité plochy v lokalitě, na které už město předkupní právo nemá, usiloval také podnikatel Petr Novotný z nedaleké Vranové. Nastínil, že tam chce postavit areál se sportovním a kulturním vyžitím. „Nežádám po městu dotace, aby mi něco prodalo nebo strpělo. Chci nabídnout činnost, která tu chybí. Budu ji platit na svém pozemku, který koupím. V případě, že bude zájem, rozvinu své aktivity i na plochu po Isarnu,“ poznamenal před časem Novotný.