Za poslední týdny se jedná o druhý podobný počin. Poté, co na stěnu kdosi černou barvou napsal „Ráda bych se z toho nějak vylhala – Markéta Vaňková“, se v místě objevil dodatek. Konkrétně ve znění „Markéto, děkujeme za halu“, doprovází jej také drobné srdíčko.

Kdo přesně je autorem maleb odkazujících na výstavbu diskutované multifunkční haly, není jasné. Nápadně však připomínají kousky od celorepublikově známého umělce Tima pocházejícího z Brna.

Případem se zabývali strážníci i policisté. „Na místě jsme provedli potřebné procesní úkony. Poté může vlastník nápis odstranit a věc případně řešit s pojišťovnou,“ sdělil mluvčí jihomoravských policistů Petr Vala.

Stovky značek motocyklů, doplňků i výbavy se představily na veletrhu Motosalon na brněnském výstavišti i v uplynulých letech.
Rekordní Motosalon v Brně: legendy vylovené z řeky, motorka za dva a půl milionu

Současně dodal, že se v podobných případech nemusí vždy podařit pachatele dopadnout. V takových situacích následně policisté případ odkládají.

Jak dlouho oba nápisy na zdi Moravského zemského muzea vydrží, ukážou teprve nadcházející dny. Už před bezmála třemi týdny ale tamní náměstkyně pro vnější záležitosti Barbora Onderková řekla, že zadání odstranění maleb pracovníci obdrželi.

Zdroj: Deník/Terezie Heinz

„Oddělení správy budov odstraňuje graffiti průběžně, v brzké době odstraní i toto. Úkol jim byl již zadán,“ řekla Deníku za Moravské zemské muzeum Onderková.