Hotovo chtějí Tešany mít v září, kdy začíná nový školní rok. Po třídě Kocourků, Žirafek a Myšiček tak bude k dispozici další třída pro dvaadvacet dětí z Těšan i okolí. 

Jedinou možností, kam umístit děti v předškolním věku, je pro rodiče z přilehlé Nesvačilky právě školka v Těšanech. Dětí je ale moc. „Holt musí rozšiřovat. Děti z naší obce nemají kam jinam jít, Těšany jsou pro nás určené. Nemáme kolem sebe čtyři školky, ze kterých bychom si mohli vybírat," reagoval starosta Nesvačilky Jakub Mejtský.

Při nehodě se zranil řidič osobního auta.
Nehoda v Nesovicích. Šofér autobusu nadýchal, vezl děti. Chyboval řidič auta

Nyní jsou v Těšanech otevřené tři třídy a ze současného počtu čtyřiasedmdesáti dětí by se mohl zvýšit počet těch přijatých v příštím školním roce na šestadevadesát. Poptávka po volných místech ve školce je na celém Brněnsku.

„I když jsme i doposud byli schopní přijmout do místní školky všechny děti, které měly na začátku školního roku tři roky, vnímáme silnou poptávku od rodičů a chceme jim vyhovět,“ řekl těšanský místostarosta Miroslav Zborovský.

Předpokládaná cena projektu je devět milionů korun. Vedení Těšan zkouší na rozšíření školky získat více než šest a půl milionu korun z vyhlášených dotačních titulů. Těšanské zastupitelstvo ale schválilo v rozpočtu na tento rok celou předpokládanou částku pro případ, že by obec nebyla s žádostí úspěšná.

Letos rozšířili školku také v přilehlých Borkovanech. „Tím, že jsme dokončili školní jídelnu s kuchyní, tak se nám zvýšil počet možných míst pro děti. Loni to s kapacitou bylo horší, letos ještě nějaká místa máme," popsal starosta Borkovan Radek Valenta.