Ve čtvrtek odpoledne se pár hodin po otevření Burger Festival Areny trousí ke stánkům s jídlem první desítky návštěvníků. Na rozlehlé ploše pavilonu se ale snadno rozprostřou a u některých prodejců je chvílemi prázdno. Naopak u jiných se tvoří i fronty. Jsou mezi nimi i zástupci brněnské burgerové scény, například U Dřeváka nebo Amici.

První zmíněný stánek si vybral také Martin Hadač, který na výstaviště zavítal kvůli Motosalonu. „Restauraci U Dřeváka neznám, nejsem z Brna. Zaujalo mě ale, že získal už dříve hodně ocenění i v jiných městech," popsuje redaktorce Deníku mladý muž.

Na brněnském výstavišti si můžou návštěvníci prohlédnout i unikátní motorku Indian Challneger RR.
Motorka za dva a půl milionu bude jediná v Česku. Majitel si ji odveze z Brna

Výrobci burgerů ale dorazili z celého Česka. „Z dvanácti nejlepších burgráren za posledních pět let je jen jediná, která tady není," říká pořadatel festivalu Bedřich Snášel. Jen za poslední rok podle něj nasbírali přítomní prodejci více než devadesát medailí.

Na festivalu je devět prodejců s jiným sortimentem než s burgery a sedm stánků nabízí sladká jídla. Přímo výrobců burgerů je tady bezmála třicet a po připočtení prodejců nápojů včetně tří minipovovarů se tak v pavilonu Z sešlo přes padesát nabídek různého druhu občerstvení. „Počtem prodejců a plochou aspirujeme na titul největšího zastřešeného food festivalu v Evropě a jednoho z deseti největších na světě," podotýká Snášel.

Známé tváře z motosportu se potkaly na focení vizuálu pro Motosalon.
Tipy na víkend v Brně a okolí. Výstaviště zaplní motorkáři, dorazí známé tváře

Kromě klasiky nabízí festival také exotické burgery inspirované asijskou kuchyní či housky z louhovaného preclíkového pečiva. Řada prodejců nabízí také vegetariánské nebo bezlepkové burgery. „Pokud spočítáme všechny varianty, budeme se blížit k dvěma stům kombinacím chutí, které můžou lidé ochutnat," upozorňuje Snášel.

Pavilonu dominuje pódium, na kterém se kromě kuchařských show odehrávají také návštěvnické soutěže. Tou zřejmě nejzajímavější bude zřejmě soutěž v pojídání obřího burgeru, s hmotností okolo kilogramu a půl. Burger Festival Arena bude otevřená stejně jako Motosalon až do nedělního podvečera.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Motorka za dva a půl milionu bude jediná v Česku. Majitel si ji odveze z Brna

Zdroj: Deník/Magdaléna Blažková