„Tentokrát se kolony tvoří kvůli nařízení na Slovenské straně. Provádějí důslednou kontrolu při vstupu na Slovensko. Navíc asi hodinu odkláníme dopravu od pětadvacátého kilometru kvůli došetřování úterní tragické nehody, při které zahynul člověk,“ uvedl policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Jak již Deník v úterý informoval, před pátou hodinou odpoledne srazilo na šestadvacátém kilometru ve směru na Bratislavu auto chodce. Ten pak zemřel. „Na místo jsme vyslali lékařskou posádku a inspektora provozu. Původně měl dorazit i vrtulník, ale dříve než tam doletěl, jsme ho odvolali,“ řekla krátce po nehodě mluvčí jihomoravských záchranářů Michaela Bothová.

Muži už zasahující záchranáři pomoci nedokázali. „Jeho zranění byla bohužel neslučitelná se životem. Na místě jim podlehl,“ dodala Bothová.

Podle zdrojů blízkých vyšetřování se přitom sražený muž dříve léčil v psychiatrické léčebně. Podle informací Břeclavského deníku Rovnost bydlel v blízkosti dálnice, konkrétně v okolí Nerudovy ulice v Hustopečích.

Co v osudnou dobu na dálnici dělal, zatím není jasné. „Chodec mohl vběhnout pod auto kvůli nepozornosti, ale možností je také, že to byla sebevražda. Vše je ale stále v počáteční fázi vyšetřování,“ dodal Šváb.