Camping Vranovská přehrada návštěvníky láká na dvě novinky. Do chatek se ale dostanou výjimečně. „Volných lůžek máme jen desítky. Se stany a karavany není problém. Letos jsme nově otevřeli koktejlový bar a máme i vodní park s překážkami,“ uvedl provozovatel kempu Pavel Svoboda.

Problém s ubytováním v chatách je téměř všude, výjimkou není ani Autocamp Merkur Pasohlávky. „Lůžka máme obsazená už od ledna. Pro stany a karavany je ale místa dost,“ sdělila Lenka Andrlíková z marketingového oddělení kempu.

Sezonní akce už v Merkuru skončily, lidé však mohou navštěvovat kulturní program. „Nabízíme hudební vystoupení nebo sobotní večírky,“ dodala Andrlíková.

Novinku nabízí také Camp Bítov. „Dodělali jsme kompletní vyhřívání bazénu, kam mohou lidé vlézt v nepříznivém počasí,“ řekl jednatel Marek Mucha.

Do chatek už se lidé nedostanou. Stanů a karavanů je dost. „Máme ještě téměř dvě stovky míst,“ dodal jednatel Mucha.

Stany a karavany mají dost místa i v Autokempu Koryčany. Kemp navíc podle provozovatele Oldřicha Pavlíčka každý rok vylepšuje své dětské hřiště s průlezkami.

Zájemci mohou zavítat i do Tyršovy osady u Jedovnic na Blanensku, kde stále najdou volné postele. „Momentálně nabízíme patnáct míst v chatkách a pokojích,“ uvedl ve středu provozovatel osady Lubomír Paar.

Kdo se nedostane nebo nechce do kempu, může využít službu Bezkempu, která zprostředkovává ubytování na soukromých pozemcích. Oproti kempům láká na soukromí. I když ne vždy nabízí stejný komfort. „Zejména na jižní Moravě se setkáváme s velkým zájmem lidí. Mohou kempovat třeba přímo vedle vinice,“ řekl jeden ze zakladatelů společnosti Pavel Nohejl.

JAN MAZÁČ