Podle zástupce Zemanovců za Vyškovsko Ivana Pecla byl výsledek očekávatelný. „Do prvního kola ještě panovaly pochyby, tam se mohlo leccos změnit. Ale před druhým kolem, kdy zbyli jen Miloš Zeman a Karel Schwarzenberg, jsem nepochyboval, že lidé zvolí toho prvního," prohlásil Pecl.

Dodal, že výrazná podpora Zemana na Vyškovsku ho také nijak nepřekvapuje. „Morava je obecně chudší než Čechy, a tím pádem i víc levicově zaměřená. Výsledek voleb tady je pdole mě logický," dodal Pecl.

Nezvyklý ruch zažili ve druhé kole volby komisaři z vojenského újezdu Březina. Místo tří voličů, kteří jsou zapsaní v trvalém seznamu, jich totiž lístek do urny hodilo hned dvaadvacet. „Devatenáct z nich volilo na voličský průkaz," uvedla členka volební komise Emílie Šebestová.

V prvním kole přitom tuto možnost využili jen čtyři lidé, dohromady jich tak volilo sedm. Miloše Zemana tehdy vybrali dva, Karla Schwarzenberga ani jeden. „Teď jich tu bylo tolik proto, že většina byli členové resortu, kteří tu jsou na jazykových a dalších kurzech a na víkend neodjížděli domů. A jako kurioztiku jsme tu měli i voliče, kteří si volby spojili s výletem k nám," dodala Šebestová. V Březině vyhrál Zeman nad Schwarzenbergem poměrem dvanáct ku devíti hlasům.