Chlapec Leo narozený v Břeclavi měřil po porodu přes padesát centimetrů a vážil téměř tři a půl kilogramů. „Byl to zdravý, spontánní porod,“ uvedla tamní lékařka Petra Kovarovičová.


Šťastnou maminkou se stala Zuzana Nociarova. „Je to moje druhé dítě. Jméno pro malého jsme vybírali dlouho a na poslední chvíli jsme se rozhodli pro Lea,“ prozradila Nociarová. Malého Lea přijel pozdravit hejtman Bohumil Šimek.

Chlapce z Břeclavi brzy následovala holčička v Brně. Ta se narodila v neděli přesně v jednu hodinu ráno v porodnici Fakultní nemocnice Brno na Obilním trhu. Dostala jméno po své matce.

Malá Darina Malíková po porodu vážila téměř tři a půl kila a měřila padesát centimetrů. „Děvčátko přišlo na svět v jednu hodinu ráno. Narodilo se přirozenou cestou,“ řekl mluvčí Fakultní nemocnice Brno Pavel Žára.

První letošní Brňanku přišel pozdravit náměstek primátora Petr Hladík. Matce předal kytici, miminko dostalo zlatý dukát. „Můžu si ji pochovat? Mám v tom praxi,“ chlubil se Hladík. Vzpomínal na chvíle, kdy poprvé choval vlastní dítě.