Hlavním důvodem, proč mohli dopoledne lidé na silnicích potkávat sypače, ale nebyl sníh, spíš námraza. „Silnice ráno docela klouzaly," zdůvodnila mluvčí.

Silničáři jenom v Brně vysypali zhruba šedesát tun soli, čímž zabránili jak zpožďování hromadné dopravy, tak i nehodám.

První zimní výjezdy silničářů2016: 10. listopadu
2015: 10. prosince
2014: 30. listopadu
Zdroj: Brněnské komunikace

Problémy se ale nevyhnuly zbytku Jihomoravského kraje, kde policisté zaznamenali nárůst drobných nehod, které zapříčinilo počasí.

Nejhůř z celého kraje dopadlo Znojemsko. Tam za množství nehod mezi šestou a osmou ranní mohl právě i uježděný sníh, který v noci na čtvrtek napadl. Zřejmě nejzávažnější nehoda byla v Dyjákovicích. Převrátil se tam kamion převážející dřevo. „Řidič auta se zranil," hlásil operační důstojník hasičů.

V Příměticích se potom ve čtvrtek dopoledne srazila dvě osobní auta, jednomu z pasažérů poté zůstala zaklíněná noha v autě, hasiči mu pomohli s vyproštěním. Dvě auta se srazila brzy ráno i u Dobšic při výjezdu na Brno. „Příčinou střetu byla zřejmě rychlost. Škoda je přes tři sta tisíc korun," uvedla znojemská policejní mluvčí Lenka Drahokoupilová.

V Brně a ve zbytku jižní Moravy byla situace poměrně klidná, nejvážnější byla krátce po osmé hodině nehoda v brněnské Bystrci, kde auto v Odbojářské ulici srazilo chodkyni. „Do bohunické nemocnice jsme převezli starší ženu s lehkým poraněním hlavy," sdělila mluvčí záchranářů Hedvika Kropáčková. Zda ale nehodu zapříčinilo ranní počasí, zatím policisté neurčili. V Odbojářské ulici se ale dopoledne tvořily kilometrové kolony, a to i kvůli náledí.

Cestu do práce čtvrteční počasí zkomplikovalo i Brňanovi Petru Nejedlému. „Vyrážel jsem už v šest ráno a při jízdě jsem trochu trpěl. Auto mi klouzalo a špatně drželo na silnici, ačkoli už jsem měl zimní pneumatiky," postěžoval si Nejedlý.