Kupují si také domů několik kusů exotického ovoce pocházející z ugandské Virungy, které přivezla stejnojmenná organizace. Koupit si nezvyklé druhy ovoce přišlo několik desítek lidí.

Brňanka Jana Peňázová neváhala ani zkusit grilovanou pochoutku. „Bylo to moc dobré, méně sladké, ale opravdu chutné. Také jsem si koupila domů mango, dračí ovoce a rambutan,“ těší se z úlovku mladá Brňanka.

Stejně jako několik dalších zájemců musela vystát dlouhou frontu. „Čekala jsem asi dvacet minut, ale člověk s tím musí počítat,“ dodává.

Z front je nervózní ale členka organizačního týmu Lucie Mušková. „Máme čtyři pokladny, ale fronty se bohužel tvoří. Vůbec jsme nečekali takový zájem,“ přiznává.

Virunga ugandské ovoce do Brna letos dovezla již potřetí. „Poprvé jsme byli v Brně v březnu, ale to byl jen mikrotrh, poté na festivalu Ochutnej svět na Malé Americe a nyní tady. Jsme rádi, že je tady velký prostor a klimatizované prostředí, takže se ovoce do večera nezkazí,“ dodává.

Ovoce vyložené na stolech prodavači neustále doplňují, ochutnávky krájí rodilá Uganďanka. „Nabízíme ananas, papáju, jackfruit, avokádo, mango nebo banány. Opravdu mnoho druhů ovoce. Banány máme čtyři typy, lidé si mohou vybrat krátké, dlouhé, červené i žluté,“ popisuje a dodává, že pro její oblast je typická papája a ananas.

Na nezvyklou chuť ananasu upozorňuje i organizátorka Mušková. „Jsou to jedny z posledních typů ananasů, které nejsou nijak modifikované a mají originální chuť,“ láká.

Okoštovat Afriku mohou zájemci v sobotu až do šesti hodin do večera.