Majestátní obrazce na obloze z dílny Flash Barrandov SFX doprovodila hudba spjatá s Českou republikou i Slovenskem. Zážitek doplnily skladby jako Vyšehrad ze symfonické básně Bedřicha Smetany Má vlast, Krútňava od Eugena Suchoně nebo Svatováclavský chorál.

Zazněla také melodie písně Ach synku, synku, podle které byl sobotní ohňostroj pojmenován. Při jejích tónech měly obrazce na obloze barvu národní trikolóry. Lidová píseň byla také oblíbenou skladbou prvního československého prezidenta Tomáše Garriqua Masaryka.Nejen Petrov se v nočních hodinách plnil lidmi k nepoznání. Už několik minut před začátkem světelné podívané se přihlížející snažili ukořistit ta nejlepší místa. „Ignis Brunensis patří k jedné z tradičních brněnských událostí, pro mne osobně je příležitostí k setkání s přáteli a poznávání jiných stránek Brna. Myslím, že ohňostroj může být zajímavý také pro cizince. Je hezké se setkávat nejen v centru, ale také u přehrady,“ sdělila jedna z pozorovatelek Kristýna Mikešová.

Právě společenskou atraktivitou si ale událost získává i odpůrce. „Ohňostroje nepodporuji, nejen kvůli zvířatům, které se jich bojí. Ignis Brunensis nejsou o požitku z ohňostroje, ale spíše o konzumaci alkoholu,“ uvedla naopak Eva Veselá.