Ve zverimexu poblíž Halasova náměstí bude neomezený nákup možný od 14. října. „Pokud vše bude fungovat jak má, tak to bude super. Otevírací doba se mi ne vždy hodí, takže se nebudu muset omezovat. Jelikož jsem sama pracovala v chovatelských potřebách, nebude mi chybět ani to, že by se mnou prodavač mluvil a něco nabízel," vyjádřila se pravidelná zákaznice zverimexu, která se redaktorce Deníku představila jako Klára.

Podle provozního ředitele Super zoo Luboše Rejchrta se v automatizovaném režimu nijak nezmění sortiment oproti běžné otevírací době. „Výjimkou jsou pouze živá zvířata, která budou za bezpečnostní roletou,“ sdělil ředitel Rejchrt. Do prodejny budou moct zákazníci i v bezobslužném režimu vstoupit se svými psy.

Plně samoobslužné potraviny ve Starobrněnské ulici v Brně.
Autor první samoobslužné prodejny v Brně: Štvalo mě, že v noci nešlo nakoupit

Lidé, kteří si přijdou do chovatelských potřeb v Lesné pořídit nového domácího mazlíčka, nebo se budou chtít poradit s prodavači, nakoupí každý den od devíti do osmi hodin. Samostatný nákup pak můžou vyřídit kdykoliv, včetně státních svátků.

V Brně i v dalších částech jižní Moravy tak na síle nabírá nový trend. Třeba nonstop prodejna potravin a základního zboží Get24 funguje v Brně od června ve Starobrněnské ulici. Samoobslužné obchody se ale postupně rozšiřují i jinde. V květnu otevřel takovou prodejnu řetězec Coop v Lednici. Ta se tak stala první vlaštovkou nonstop samoobslužného prodeje na vesnicích, v režii Coop vůbec první na Moravě.


Nahrává se anketa ...

Coop plánuje automatizované prodejny na Moravě rozšiřovat. „Počet i lokality se připravují a odvíjí se od dalších rekonstrukcí. Zatím mohu prozradit jen jednu, a to je prodejna v Břeclavi," oznámil vedoucí marketingového oddělení řetězce Lukáš Němčík. Provozovnu hodlá Coop otevřít v sousedství obchodního domu BřecLOVE, v bývalých potravinách, které jsou mezi lidmi ve městě známé jako „U Schmieda.“

Podobně jako brněnský zverimex, i potraviny Coop budou fungovat v obou režimech. „Budeme kombinovat otevírací dobu s personálem a automatizovanou dobu, kdy je prodejna pod vzdáleným dohledem," doplnil Němčík.

Fenka Lara a kočka Divoška čekají v brněnském útulku na nový domov.
Chcete mě? Prohlédněte si psy a kočky z brněnského útulku, čekají na nový domov

Coop v současnosti provozuje v České republice dvanáct plně samoobslužných prodejen potravin. Řetězec Super zoo svůj první automatizovaný zverimex otevřel vloni v Týně nad Vltavou. Spolu s brněnskou pobočkou bude v polovině října otevírat bezobslužnou prodejnu také v Pardubicích.