Kromě stovky lůžek pavilon následné péče nabídne i osmdesát parkovacích stání. „Pro výstavbu jsme se rozhodli kvůli nedostatečné kapacitě lůžek následné péče na jižní Moravě a často nevyhovujícímu prostředí některých léčeben dlouhodobě nemocných,“ uvedla za nemocnici Jitka Kellnerová.

Veškerá péče je podle ní placená pojišťovnami. „Je vhodná pro pacienty s dlouhodobějším onemocněním, kteří kvůli nesoběstačnosti potřebují i ošetřovatelskou péči a rehabilitace. Nabízíme výběr jednolůžkového pokoje ze tří kategorií i rekondiční program,“ sdělila.

100
lůžek pro následnou péči vzniklo v srpnu v brněnské klinice Surgal.

Podle ředitele Fakultní nemocnice Brno Romana Krause budou nová lůžka výhodná i pro nemocnice. „K nám pacienti přicházejí s akutními problémy. My je zaléčíme a nasadíme terapii. Často však poté potřebují další péči a to, aby se jim někdo věnoval. Kvůli nedostatku podobných lůžek je nemáme kam posílat,“ uvedl.

Nový pavilon si chválí i Luboš Olejár ze Svazu pacientů. „O nedostatku lůžek následné péče se mluví už deset let. Řešením není převádět na ně ty akutní. Je třeba zřizovat nové,“ řekl Olejár.