Keltská noc začíná již v pátek v 16 hodin, chybět na ni nebudou umělci z Česka, Irska, Španělska, Slovenska nebo Velké Británie.

„Stálicemi Keltské noci jsou Sliotar z irského Dublinu, Bran, Tomáš Kočko, Hakka Muggies, Happy to meet, Poitín. Výraznou letošní novinkou jsou Street Wings ze Španělska, nebudou chybět ani skvélí metaloví kelti Cruadalach, skotští dudáci The Rebel Pipers a další," uvedl pořadatel Tom Somr.

Programová nabídka ale hudbou nekončí.

Chystají se též taneční vystoupení, konkrétně tanečních skupin Seamróg a Démáirt.

„Na sobotní odpoledne je zařazena tradiční výuka irských tanců pod taktovkou tanečníků skupiny Seamróg," doplnil Somr.

Své místo má na festivalu také bojové umění, které předvedou Bellators a skotský 77, a chybět tu nesmí ani keltská čarodějka Ta se ujme všech příznivců keltské spirituality. „Skupina Boiové a Fergunna tu dále postaví svůj keltský tábor, kde bude předvádět stará keltská řemesla např. tkaní látek, šití oděvů a bot, výrobu šperků, odlévání a ražení mincí a také keltskou zbroj a zbraně," okomentoval program organizátor.

Jedenáctá Keltská noc se odehraje ve dnech 20. a 21. 7. V pátek začíná v 16 hodin, v sobotu potom už ve dvanáct. Dvoudenní vstupenka vyjde návštěvníky na 460 korun, jednodenní potom pro dospělé na pátek za 260, v sobotu za 300 korun. Více informací o programu, předprodeji, slevách či ubytování najdou všichni zájemci na www.keltska-noc.cz.

„Snad se splní přání nejen mé a pravidelných návštěvníků, ale i těch, kteří se letos chystají na Keltskou noc poprvé, aby nám v prvé řadě vyšlo počasí a sluníčkem zalitý kemp Žralok na Plumlově se stal svědkem další bezvadné oslavy keltské kultury," uzavřel Somr.

Keltská noc na Plumlově: podrobný program