Na žíznivé zájemce se připravují například v Hospodě U Letochů ve Vacenovicích na Hodonínsku. „Máme nachystaný navíc celý hlavní sál, kde si na zeleném pivu může pochutnat dalších osmdesát lidí. Tento třináctistupňový speciál ze Starobrna narážím už v devět ráno,“ uvedl hospodský Tomáš Letocha.

Nejvíce zeleného pivního speciálu uvařili právě v pivovaru Starobrno. Zákazníkům ho nabídne stejně jako loni více než čtyř a půl tisíce hektolitrů. „Chceme, aby byl pro lidi Zelený čtvrtek sváteční událostí a na pivo se opravdu těšili. Bude ho jen omezené množství,” vysvětlil ředitel a vrchní sládek podniku Ondřej Koucký.

Příprava velikonočního zeleného piva v brněnském pivovaru Starobrno.
Zelené pivo už se vaří. Sládci jsou připravení na Velikonoce

Vlastní zelené pivo nabídne hostům Pivovar Moravský Žižkov na Břeclavsku. Příchozí si tam pochutnají nejen na této jedenáctce obohacené přírodními barvivy. „Navíc nabídneme Velikonoční ležák, který jsme připravovali zhruba půldruhého měsíce. Zájem o něj měli i v Praze,“ prozradil za pivovar Ondřej Šraga.

Zcela bez zeleného piva se obejdou v pivovaru ve Velké nad Veličkou na Hodonínsku. Už třetím rokem tam na Zelený čtvrtek narazí sudy se speciální červenou šestnáctkou. „Používáme na ni dva druhy českých chmelů a sedm druhů sladů. Je o ni velký zájem, takže se vyprodala dřív, než jsme ji dovařili. V našem Horňáckém šenku ji čepovat budeme ve čtvrtek i v neděli,“ sdělil za tým Velického bombarďáku Ladislav Lukács.

Školák Tomáš Maša z Ráječka zachránil život dívce, pod kterou se propadl led. Od policistů dostal medaili.
Zachránil život dívce, pod níž se propadl led. Patnáctiletý žák dostal medaili

Až do čtvrtku nečekali s úplnou novinkou ve Znojemském pivovaru. „Připravili jsme Jantarovou dvanáctku, která je už na čepu. Podle prvních ohlasů ji zákazníci zkoušejí a chutná jim,“ informovala za pivovar Markéta Zahradníková.

Až velikonoční parodií je novinka z břeclavského Pivovaru Frankies. Jmenuje se ChocoStout. „Na její jemnou chuť jsme použili dva kilogramy kakaa a navíc jsme do něj rozpustili velikonočního čokoládového zajíčka,“ přiblížil břeclavský speciál Štěpán Přikryl.

Čepování tohoto piva ale začne až těsně po Velikonocích. Nyní pivovar nabízí jarní pivo s limetkou.

Bývalý jihomoravský hejtman a poslanec za ČSSD Michal Hašek.
Pády z výsluní: z mocných politiků se stali opět obyčejní lidé