Celkově se za jedenáct dní pokusilo do historického centra vjet přes šest a půl tisíc lidí, z nich třetina bez oprávnění. „Zatímco v pondělí 3. září neměly dvě třetiny řidičů oprávnění, minulý pátek už šlo jen o každého čtvrtého motoristu, který se ten den pokusil do centra vjet,“ uvedl mluvčí brněnských strážníků Jakub Ghanem.Pro zvětšení klikněte.

Řidiči, kteří se pokusí do historického centra vjet bez oprávnění, zatím vyváznou bez trestu. „Dosud jsme neudělili ani jednu pokutu. Hlídky u vjezdů do centra řidiče otáčí a informují,“ řekl ředitel brněnských strážníků Luboš Oprchal. Podle něj ale zhruba od začátku října už pokuty padat budou.

Na správné parkování v modré zóně strážníci dohlížet nemusí, data o autech sbírá speciální vůz s kamerami. Časem má i dohled strážníků nad vjezdem do modré zóny ohlídat technika. Brněnští radní na dodavatele speciálního kamerového systému minulý týden vypsali výběrové řízení.

Pro zvětšení klikněte.Jde o druhý pokus, poprvé se přihlásil jediný zájemce. „Pokud vše půjde dobře, k prvnímu lednu 2019 už může kamerový systém fungovat,“ řekl náměstek brněnského primátora Richard Mrázek.