Mandát tu už potřetí obhajuje sociální demokrat Ivo Bárek. Vyzývá ho mimo jiné i bývalý poslanec a někdejší starosta Šlapanic Jaroslav Klaška. Na podporu dlouholetého křesťanského demokrata se spojili také občanští demokraté a TOP 09.

Volby z auta před brněnským výstavištěm.
Historický moment. Podívejte se, jak Brňané v karanténě volí přímo z auta

Hnutí ANO do voleb vysílá ředitele kyjovské nemocnice a předsedu jeho krajské organizace Lubomíra Wenzla. Starosty a nezávislé reprezentuje Karel Zitterbart, který působí v Brně jako dětský lékař. Poprvé pak kandiduje zástupce SPD Libor Bláha, který již působí jako zastupitel na kraji i ve Vyškově. Mezi kandidáty letos mimořádné chybí komunista. „V okrese Vyškov jsme se také rozhodli neudělit podporu žádnému z kandidátů v prvním kole,“ informoval předseda okresního výboru strany Filip Zachariaš.

Online reportáž

Pokud žádný z kandidátů nezíská nadpoloviční většinu hlasů, vypraví se lidé k volebním urnám znovu příští týden v pátek a sobotu ve stejný čas, aby si vybrali mezi dvěma nejúspěšnějšími.

Necelých sedm procent voličů odevzdalo svůj hlas do pátečních čtyř hodin odpoledne v krajských volbách na jihu Moravy. Nejpilnější jsou zatím voliči v Brně, kde odvolilo už deset procent.

Online reportáž