Velký rozruch způsobil osmasedmdesátiletý muž z Kostic. Na ulici v pondělí v podvečer vyhrožoval zastřelením psa i dalších obyvatel domu, kde bydlí. Slovním útokem podle policie vyvrcholily domácí neshody.

U případu zasahovalo několik policejních hlídek. „Podle oznamovatele má muž poměrně časté agresivní nálady," uvedl policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Pro starostku obce Annu Bradávkovou to bylo nečekané zjištění. „Pána znám a je to první podobná věc, kterou udělal. Je mně záhadou, proč. Nechápu to," řekla starostka, která se o incidentu dozvěděla od policistů, až bylo po všem.

Ti našli důchodce v jeho domě při večeři. Při zásahu podle svědkyně uzavřeli půl ulice.

Muž se choval, jako by se předtím vůbec nic nestalo. „Už v klidu jedl polévku. Kolegové u něj doma objevili celkem devět střelných zbraní a několik tisíc nábojů do nich. Šest zbraní měl jako držitel zbrojního průkazu legálně, zbývající tři nezákonně. Dostal je prý darem," informoval Malášek.

Podle kostické starostky nešlo o dříve problémového člověka. „Nebyly na něj stížnosti. Oni jsou spíše taková tišší rodina. Nebyli nápadní. Paní byla velice příjemná. Nikdy s nimi ani sebemenší problém nebyl. Nevím, jak mohla taková situace nastat," neskrývala Bradávková údiv.

Podobně hovoří i další obyvatelka Kostic. „Znám ho dobře. Je to soused přes pár baráků. Nikdy nic podobného neudělal. Prý to bylo jinak. Bydlí se synem v jednom domě. Syn má dva psy, starý pán kočky. Nějak se pohádali a ten důchodce mu řekl, že pokud se stane něco jeho kočkám, zastřelí mu psa," uvedla žena, která kvůli obavám chtěla raději zůstat v anonymitě. Její jméno ale reakce zná.

Policie muže zadržela a zabavila mu všechny zbraně i munici. Po sepsání výpovědi a zdokumentování jej však propustila. Případ zůstává nadále v šetření.

Podobný spor, v němž hrál stěžejní roli sousedův pes, který rušil noční klid, se rozhořel v pondělí v noci i v Řícmanicích na Brněnsku. „Souseda ve dveřích uvítal majitel zvířete s pistolí v ruce. Dokonce mu s ní mířil do obličeje," sdělil Malášek.