Právě tam se totiž rozvoněl anglický čaj netradičně o druhé. Union Jack na stole tematicky dokresloval atmosféru zdejším příznivcům britského humoru a legendární skupiny Monty Python.

Dress code účastníků? „Sekretářka a úředník sedmdesátých let dvacátého století,“ informuje organizátorka Zuzana Veverková za pořádající Český svaz ochránců přírody a švihlé chůze.

Spojení se propíše i do úvodního proslovu, nejen s humorem o ministerstvu švihlé chůze, ale také o kritice těžby dřeva ve Ždánickém lese.

Jak připomínají kyjovští pořadatelé, prvního nultého ročníku se zúčastnila více než dvacítka lidí. Letos jich je ale vzhledem k nepřízni počasí méně. Přesto dlouhými kroky, skoky a dalšími prvky švihlé chůze vyrážejí kyjovští milovníci britského humoru z čajovny do čajovny náměstím, které ještě zdobí dominantní vánoční jedle.

„Po přesunu švihlou chůzí přes náměstí do BioKrálovny si tam stejně jako vloni pustíme ukázku skečů z dílny legendární britské komediální skupiny Monty Python,“ doplňuje organizátorka s tím, že v příštím roce chtějí akci uspořádat, i když už přesně na mezinárodní den švihlé chůze, kterým je sedmý leden.

MOHLO BY SE VÁM LÍBIT: Tři králové prošli Hodonínem, provázely je stovky dětí. Podívejte se

Tři králové prošli Hodonínem, provázely je stovky dětí. | Video: Deník/Petr Turek