Právě před vysokými teplotami upozorňují meteorologové také. „V pátek 21. června budou teploty v přílivu velmi teplého vzduchu od jihu překračovat na mnoha místech 31 °C," informoval ČHMÚ. Pro jižní Moravu to znamená odpolední teploty mezi 30 až 33 stupni Celsia.

Večer ale podle předpovědi dorazí velmi silné bouřky. Výstraha před nimi se týká všech okresů v kraji a začne platit v pět hodin odpoledne. Od této doby do sobotní jedné hodiny v noci mohou bouřky doprovodit nebezpečné projevy. „Očekáváme nárazy větru i kolem 90 km/h, větší kroupy (o průměru i přes 2 cm) a přívalový dešť, při kterém může v krátké době napršet kolem 50 mm, v opakovaných bouřkách nebo v kombinaci bouřek s deštěm ojediněle i kolem 70 mm," dodali odborníci.

Právě při intenzivních srážkách hrozí i lokální zatopení, rychlý odtok vody z krajiny a prudké rozvodnění menších vodních toků. V sobotu by se měla situace uklidnit. Přeháněk a bouřek bude během dne postupně méně a i teploty se mírně sníží k příjemnějším hodnotám.