Do rodinného domu v Břeclavi vnikl s úmyslem ukrást peníze. Obyvatelé se ale probudili a muž na ně zaútočil. „Zabil je ze strachu, aby ho nepoznali. Z domu ukradl tři tisíce korun, dřevěné hodiny, kytaru, plynovou pistoli a šperky,“ zmínil státní zástupce Petr Bejšovec.

Kriminalista Luděk Blahák už dříve označil útok za nadmíru brutální.

Policisté zjistili, že se Štraubert s obětmi v týdnu před vraždou několikrát sešel. V minulosti vypověděl, že na místo vraždy přišel opilý na pozvání majitele domu. Hned když vstoupil, dostal ránu do hlavy. „Když jsem se probral, uviděl jsem mrtvého majitele. Poté jsem šel nahoru na verandu, pak jsem vstoupil do pokoje vedle verandy a našel tam zavražděnou ženu,“ popsal obžalovaný. Z místa činu ujel na kole.

Štraubert se jako podezřelý k činu přiznal. V přípravném řízení však vinu popřel. U soudu tvrdil, že jej k přiznání donutili policisté. „Vyhrožovali mi, podal jsem proto stížnost na Generální inspekci bezpečnostních složek. Jsem nevinný,“ prohlásil.

V pátek odmítl odpovídat na otázky soudce i státního zástupce, reagoval jen na otázky své obhájkyně.

Štraubert už byl v minulosti trestaný především za majetkovou činnost.

Soudce Michal Zámečník v pátek přečetl znalecký posudek sexuoložky Petry Sejbalové. „Obžalovaný netrpí sexuální deviací nebo jinou sexuální poruchou,“ uvedla.

Soud v pátek prodloužil Štraubertovi pobyt ve vazbě. Obžalovaný chtěl být propuštěný na svobodu, tvrdil, že nemá důvod utíkat, nebo se skrývat. „Na případu se nic nezměnilo. Obžalovaný je stíhaný pro závažný zločin. Je nebezpečí, že by se mohl vyhýbat vysokému trestu,“ vysvětlil předseda senátu Zámečník.

Obžalovaný si ponechal lhůtu na podání stížnosti. Soud pokračuje 21. dubna výslechy svědků a znalců.

Kriminalisté využili při vyšetřování kamerové záznamy, zásadními důkazy byly daktyloskopické a biologické stopy. „O poškozeném místní říkali, že byl hodný a pomáhal problémovým lidem. Doplatil na svou dobrotu,“ prohlásil loni Blahák.

Po pachateli loni v srpnu u břehů řeky Dyje pátraly desítky policistů:

Dvojnásobná vražda v Břeclavi:

datum vraždy: srpen 2019
místo vraždy: rodinný dům v Břeclavi
způsob vraždy: 38 bodných ran zasazených devětaosmdesátiletému muži, 98 zasazených čtyřiačtyřicetileté ženě
trest pro obžalovaného: až 20 let vězení či výjimečný trest