„Ve čtvrtek odpoledne kontrolovali policisté inspektorátu cizinecké policie Vyškov v obci Drnovice osádku Fordu Mondeo s polskou registrační značkou. Ve vozidle bylo celkem pět osob. Řidičem byl devětadvacetiletý státní příslušník Bulharska, další čtyři muži byli státní příslušníci Gruzie bez cestovních dokladů,“ informoval mluvčí cizinecké policie Brno Roman Pittner.

Policisté všechny cizince předvedli na služebnu. „Řidiče jsme podezřívali z trestného činu organizování a umožnění nedovoleného překročení státní hranice, nicméně se toto podezření nepodařilo prokázat, proto byl ve večerních hodinách propuštěn,“ doplnil Pittner.

Cizinci podle něj vypověděli, že z Gruzie do České republiky cestovali v nákladním prostoru kamionu. Někde na čerpací stanici je řidič vyložil s tím, že jsou v Evropě.

„Když zjistili, že jsou v České republice, tak se rozhodli pokračovat do Itálie. Jelikož neměli žádné peníze rozhodli se pro autostop. Dlouho jim žádné auto nezastavilo, až po dvou hodinách jim zastavil bulharský řidič,“ vylíčil policejní mluvčí.

Cizinci byli na osm let vyhoštěni z našeho území. V současnosti jsou umístěni v zařízení pro zajištění cizinců.