„Do akce se v neděli zapojilo na padesát policistů. Zaměřili se na časté nešvary motorkářů a jezdců na terénních čtyřkolkách právě v prostoru Vojenského újezdu Březina. Vedle policistů se do akce aktivně zapojili i pracovníci vojenského újezdu. Stejně jako i v jiných lesích působí totiž jezdci na motokrosových strojích a terénních čtyřkolkách i ve vojenském prostoru na Vyškovsku nemalé škody,“ uvedl v úterý policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Potřebné velitelské zázemí poskytly čtyři nákladní automobily. „Ve vzduchu operoval policejní vrtulník, jehož posádka v případě potřeby pomáhala hlídkám ve vyhledávání protiprávního jednání. Toho se v lesích často dopouští i cyklisté, případně pěší návštěvníci. Policisté v průběhu akce získali řadu zkušeností, které budou v nejbližší době využívat při podobných akcích. A ty už nebudou jen simulované, ale vyloženě zaměřené na nedodržování pravidel,“ dodal Malášek.

Zmizelo bukové dřevo za sto tisíc korun

Už reálnou situaci řeší policie v Račicích-Pístovicích. Bukové čtyřmetrové klády z více než sto let starých stromů tam ukradl zatím neznámý zloděj z lesa.

„Klády někdo odvezl ze skládky vytěženého dřeva. Majiteli tak vznikla škoda za bezmála sto tisíc korun,“ informovala policejní mluvčí Alice Musilová.

Pili a řídili. Chytili je policisté

Další situaci řešili ve Slavkově. Bez řidičáku, zato opilý tam řídil auto muž. „U sebe neměl ani technický průkaz. Slavkovští policisté mu naměřili více než jedno promile alkoholu. Muž je tak podezřelý z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky,“ sdělila mluvčí vyškovských policistů Alice Musilová.

Na dalšího opilého řidiče narazili dopravní policisté u Pustiměře. „Ten doplatil na popíjení piva a vína v sobotu v noci. Odborný přístroj ukázal ještě před devátou hodinou hodnotu 0,7 promile alkoholu,“ sdělila v úterý policejní mluvčí.

Poslední řidič, kterého kontrolovala hlídka dopravních policistů ve Vyškově, také neměl řidičský průkaz a odmítl dechovou zkoušku. Je podezřelý z přestupku, za který mu u správního orgánu hrozí zákaz řízení a pokuta do výše padesát tisíc korun.