„Dalších ještě minimálně čtyřicet dávek pervitinu tak měl zadržený muž u sebe. Policejní hlídka ho zastavila v osobním autě značky Fiat. Kromě pervitinu měl u sebe ještě marihuanu," informovala o dealerovi mluvčí vyškovských policistů Iva Šebková.

Obvinění ze spáchání trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy nicméně nečelí pouze on. Kriminalisté zadrželi ještě třiadvacetiletého mladíka. „Kriminalisté totiž následně udělali prohlídku nebytových prostor ve vyškovských Dědicích, kde zatčený dealer pracuje. Tam zadrželi druhého muže, který měl u sebe dvě dávky pervitinu," řekla mluvčí.

Vyráběl i prodával

Dalším šetřením se ukázalo, že mladík od letošního července drogy vyráběl a prodával nejméně třem dalším lidem. „A to i přesto, že už byl za tuto trestnou činnost odsouzený. Proto mu nyní hrozí vazba," naznačila Šebková.

To, že narkomani v regionu nejčastěji z tvrdých drog stále užívají právě pervitin, potvrzují i pracovníci občanského Sdružení Podané ruce, kteří se zaměřují na prevenci a pomoc drogově závislým. „Pervitin je na Vyškovsku drogou číslo jedna. Jeho samotná výroba není složitá, sehnat vybavení na varnu také není obtížné. V regionu je společnost narkomanů velice uzavřená. Droga se tak shání poměrně obtížně, musejí mít dobrou síť sociálních kontaktů," upozornil vedoucí Drogové služby Vyškov Jiří Valnoha.

Oběma zadrženým už podle policejní mluvčí její kolegové sdělili obvinění. „Můžou tak skončit ve vězení. Staršímu hrozí trest odnětí svobody až na pět let, mladšímu pak až na deset," dodala Šebková.