Penzista se registroval na internetu, za což zaplatil asi tři tisíce korun. „Potom jej kontaktoval bankéř a společně nainstalovali do počítače investora program na vzdálenou správu,“ popisoval Malášek.

Zdroj: Youtube

Podvodník tak snadno získal přístupové údaje do internetového bankovnictví poškozeného. „Z jeho účtu pak přes víkend ve dvou transakcích odeslal na neznámé účty více než milión korun,“ dodal mluvčí.

JAK OCHRÁNÍTE SVÉ PENÍZE?

  • Do internetového bankovnictví se přihlašujte pouze na originálních webových stránkách banky, a stejně tak kontrolujte i další webové stránky, které se tváří jako oficiální a chtějí po vás vaše soukromé údaje.
  • Nesdělujte nikomu přístupová hesla ani údaje z platební karty, ani člověku, který se v telefonu vydává za zaměstnance banky nebo policistu. Ti skuteční po vás nikdy tyto údaje po telefonu nechtějí.
  • Čtěte pozorně text autorizačních SMS zpráv.
  • Neinstalujte si do počítače žádné neznámé programy, hlavně NE program pro vzdálený přístup neznámých osob (například při nabídce, že vám někdo pomůže s investováním).
  • Pokud očekáváte příchozí platbu, sdělte pouze číslo svého účtu, příchozí platby se nepotvrzují žádným autorizačním klíčem a odesílatel peněz nepotřebuje znát údaje o vaší platební kartě!