Smrt v zatáčce

Sezona motorkářů je už pár týdnů v plném proudu. Zatáčka na cestě mezi Milešovicemi a Otnicemi se však v neděli kolem třetí hodiny odpoledne jednomu z nich stala osudnou.

„Asi třicetiletý motorkář v rychlosti nezvládl zatáčku a vyjel ze silnice. Byl na místě mrtvý. Na motorku o obsahu šesti set kubických centimetrů neměl ani řidičský průkaz,“ popsal tragédii mluvčí vyškovské policie Alois Gryc.

K nehodě vyjížděla také hasičská jednotka ze Slavkova u Brna. „Zabezpečili únik provozních kapalin a odpojili baterii,“ popsal zásah Kamil Jaborník z krajského operačního střediska hasičů.

Obyvatele z okolí nehoda na cestě mezi dvěma vesnicemi zarazila. „Nemyslím si, že je silnice nějak nebezpečná, jde hlavně o to, jakou rychlostí tam řidiči jezdí. Pokud letí dvě stě kilometrů v hodině, pak se není čemu divit, že je zatáčka vyhodí,“ svěřil se třeba Jan Peška z Otnic.

Doplnil, že motorkář s největší pravděpodobností pocházel odněkud z okolí.

Auto ve stromě

Další smrtelná havárie, tentokrát však řidiče automobilu, se stala včera o půl osmé ráno na mezinárodní silnici E50 u Nesovic.

„Asi třiatřicetiletý řidič jel se svojí Škodou Octavií ve směru od Brankovic, nezvládl řízení, vyjel ze silnice a narazil do stromu. Záchranka ho odvezla do nemocnice v Brně – Bohunicích, kde krátce nato zemřel,“ uvedl Gryc.

Na místě zasahovali také bučovičtí hasiči. „Vyprostili zraněného řidiče z auta a předali ho záchranné službě,“ doplnil Jaborník.

Tisková mluvčí Fakultní nemocnice v Brně – Bohunicích Anna Nesvadbová potvrdila, že mladý muž při havárii utrpěl velmi vážná zranění.

„Lékařům už se ho nepodařilo zachránit. O jaká zranění šlo, ale nemohu říct, k tomu je potřeba souhlas samotného pacienta,“ vysvětlila Nesvadbová.