Cesta z posilovny skončila málem tragédií. Lokomotiva zachytila na přejezdu u vlakového nádraží v Rousínově osobní auto. Nehodu podle všeho zavinil nezkušený jednadvacetiletý řidič, který jel od Slavíkovic domů do Rousínova.

Minutu před jedenáctou hodinou v pátek dopoledne vjel mladík na přejezd. „Jel jsem sotva dvacítkou. Červené světlo jsem neviděl blikat. Buď nefungovalo nebo jsem ho neviděl kvůli slunci,“ uvedl řidič, který odmítl prozradit svoje jméno.

Dopolední slunce v tu dobu opravdu zářilo jako na jaře. Ale mladík přeslechl i výstražný zvonek. „Nic jsem neslyšel, a to nemám v autě ani rádio,“ hájil se řidič. Zkouška výstražného zařízení, které nádražáci několik minut na to vyzkoušeli, však prokázala, že je v pořádku. „Červené světlo i zvukové zařízení je funguje. Řidič vlak přehlédnul. Lokomotiva ho zachytila v zadní části,“ potvrdil vyškovský policejní mluvčí Alois Gryc.

Na vině by tak mohla být řidičova nezkušenost. „Už rozbil tři nebo čtyři auta. Ještěže s ním v tom autě moje dcera neseděla,“ zlobil se otec řidičovy přítelkyně, který nechtěl uvést své jméno.

Starší Peugeot patřil právě přítelkyni. Škodu policisté vyčíslili na dvacet tisíc korun. Stejná škoda vznikla na lokomotivě rychlíku, který jel do Ostravy. Kvůli vyšetřování se vlaky v obou směrech zpozdily asi o hodinu a půl.

Přestože auto je na odpis, řidič měl štěstí v neštěstí. Vyváznul jen s drobným zraněním hlavy, které mu záchranáři ošetřili rovnou na místě.

Malý křížek vedle přejezdu připomíná, že už jednou, přibližně před dvěma lety, se v tomto místě stala smrtelná nehoda. Rousínovské přejezdy v poslední době jakoby nehody přitahovaly. Ve směru na Královopolské Vážany se loni v prosinci stala dvě neštěstí v rozmezí tří týdnů. V prvém případě řidič Liazky z Čechyně zahynul a ve druhém případě čtyřiadvacetiletý Rousínovan utrpěl vážná zranění.