U železničního přejezdu pak nebezpečně jedoucí vozidlo zablokoval, vytáhl klíčky ze zapalování a zadržel agresivního cizince až do příjezdu policistů. Ty mezitím zavolala jeho spolujezdkyně. Dechová zkouška ukázala 4,27 promile,“ uvedl z případů mluvčí jihomoravských policistů Pavel Šváb.

Muž skončil v cele a vzhledem k vydanému zákazu řízení se bude zodpovídat i z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.

V sobotu pátraly také policisté na Vyškovsku po řidiči bílého Opelu, který ohrožoval ostatní účastníky silničního provozu. „Další oznamovatel dokonce uvedl, že ho Opel naboural a z místa nehody ujel. Jeho řádění, při kterém byla zraněna spolujezdkyně z nabouraného vozu, skončilo po několika minutách ve Slavkově, kde si ho všimla a zastavila hlídka. Třiačtyřicetiletý řidič doznal požití alkoholu, výsledek dechové zkoušky byl 2,41 promile,“ uvedl Šváb.

Ilustrační foto.
Tramvaj srazila chodce v Žabovřeskách, skončil v nemocnici

Den opilců pak večer završil šestadvacetiletý cizinec, který chtěl přejít v Brně Horovu ulici, vydal se rovnou vstříc tramvaji. „Její pozorný řidič naštěstí na situaci zareagoval a téměř zastavil. Přesto došlo ke střetu, který skončil zraněním viníka nehody. Ten s 2,80 promile střízliví v nemocnici, kam byl s lehčím zraněním převezen,“ uvedl v neděli Pavel Šváb.