„Spolek SVS Delta Racing Team je vinný v plném rozsahu obžaloby. Svým jednáním způsobil škodu za více než čtyřicet milionů korun, ale protože nic nevlastní a jeho poslední jednatel Tomáš Hrdinka je odsouzen v jiné věci, je rozhodnutí soudu takové, že pozemky, které spolek vlastní, mu budou odebrány,“ řekla soudkyně Zdeňka Kalová s tím, že soud měl k dispozici dostatek důkazů pro odsouzení. Rozsudek není pravomocný, strany si nechaly lhůtu pro možnost následného odvolání.

S rozsudkem je spokojený statní zástupce Radek Hůlka. „Nepodařilo se nám za celou dobu zjistit jestli má spolek nějaký majetek. Trest propadnutí pozemků byl proto navrhovaný jako jediný možný. Já ho navrhoval proto, aby se zamezilo do budoucna případnému dalšímu navážení suti na pozemky,“ okomentoval Hůlka.

Podle něj bylo stíhání proti Hrdinkovi, který byl posledním majitelem, zastaveno. „Pan Hrdinka sedí za daňové podvody, takže bylo rozhodnuto, že on stíhaný nebude,“ dodal státní zástupce.

Právě Tomáš Hrdinka se celou dobu oháněl tím, že chtěl v místech vybudovat sportovní areál, ale úřady mu podkopávaly nohy.

Sesuv materiálu, který byl na místo navážen poničil zemědělskou půdu jiných majitelů, poškozených je přibližně čtyřicet a zasaženo bylo přibližně šestadvacet tisíc metrů čtverečních. Někteří z nich doufali v odškodnění. „Záležitost budeme muset řešit u občanskoprávního soudu, kde by jsme si mohli nárokovat škody,“ řekl starosta obce Václav Matyáš, který od začátku upozorňoval na nelegální navážku.

Problémy s dráhou se vlečou od roku 2008. V roce 2014 úřady rozhodly o uvedení lokality do původního stavu. Krajský soud v Brně vyhověl žalobě spolku. Obec podala hromadnou žalobu, k níž se připojilo přes dvacet majitelů zasažených pozemků, a trestní oznámení.