„Oddělení plné zlomenin nemáme. Několik lidí jsme ale ošetřili, a se sádrou je poslali domů. Jejich počet ale nebyl nějak výrazný,“ řekl Jaroslav Kubalák, který sloužil na Chirurgické ambulanci. Jejich kolegové na krčním se ale zapotili trošku víc. Podle jejich informací na Štědrý den zaznamenali čtyři případy zapíchnutých kostí v krku a na první svátek vánoční jeden.

Dost práce měli i bučovičtí policisté. Do města totiž diskotéky nalákaly stovky lidí. „Ze čtvrtku na pátek se v Bučovicích konala mimořádná slivovicová diskotéka. Panák slivovice stál dvacet korun. Přišlo na ni asi šest set lidí. Na Štědrý den ráno proto policisté museli řešit rušení nočního klidu a několikrát zasahovali,“ informoval velitel městské policie Bučovice Jiří Wasserburger. Ten podle jeho slov uvažuje, že na podobné větší akce nasadí do služby víc policistů. Dva muži zákona totiž podle něj nemohou udržet pořádek ve městě, zvlášť když stojí proti stovkám opilců.

Obdobnou situaci řešili policisté i na Štědrý den večer. „Konala se další diskotéka. Bylo na ní sice míň lidí, ale situace byla obdobná. Když jsem se mladých ptal, proč to dělají, odvětili mi, že tak slaví Vánoce,“ vypověděl Wasserburger.

Klidnější službu měli vyškovští strážníci. „Na Štědrý den jsme řešili jen jeden zabouchnutý byt, kdy šel pán vynést smetí, a zavřeli se mu dveře. Odchytli jsme také jednoho toulavého psa v lokalitě na Jordánku, kterého si ale majitelka brzy vyzvedla, protože se jí zaběhnul,“ uvedl velitel vyškovské městské policie Petr Sedláček.

Úplný klid

Policisté také jako v předešlých letech chodili na obchůzky a hlídali půlnoční mše. „Noční služba byla na půlnoční mši v Dědicích, Rychtářově a Vyškově. Hlídáme na požádání, protože se mladí někdy nechovají vhodně. V posledních letech ale nejsou žádné problémy. Na svátky byl tedy úplný klid,“ doplnil Sedláček. Podle jeho slov dopadli bezproblémově i diskotéky v nočních podnicích.

Mráz ale naopak dělal starosti vodařům, protože praskalo potrubí. Jednu poruchu zaznamenali už dvaadvacátého prosince, další se objevila o víkendu. „Ze soboty na neděli došlo k poruše v Rousínově. Zlomilo se potrubí, a tak byli naši pracovníci opět v terénu. Část obyvatel se proto na čas ocitla bez vody,“ uvedl ředitel společnosti Vodovody a kanalizace Vladimír Kramář.

Sněhu si o vánočních prázdninách ale moc neužily děti. Práci s bílou nadílkou neměly ani technické služby. „U nás nemáme téměř žádný sníh. Když nějaký napadnul, tak ho vítr hned odfoukal, takže se vlastně uklízí sám.Odklízeli jsme jen odpadky po vánočním zpívání,“ objasnil ředitel slavkovských technických služeb Radoslav Lánský.

Silnice byly po celý víkend podle dispečerů sjízdné, i když se místy tvořilo náledí a jazyky. Víkend si vyžádal jen jednu vážnější nehodu u Nížkovic, při které se srazily dva osobní automobily a zranily se tři osoby.