„Mladého muže u bistra za Starým Hrozenkovem při přestávce na toaletu zlákala odložená kabelka v zaparkovaném autě. Kamenem rozbil okno, popadl kabelku a z místa ujel," popsala první krádež mluvčí vyškovské policie Iva Šebková.

Z kabelky vytáhl peníze a vše ostatní včetně telefonu, platebních karet a dalších věcí vyhodil někam do lesa. „Mladá žena až po delší chvíli zjistila, co se stalo, a zavolala na policii. Bojkovičtí policisté od svědků zjistili popis auta i podezřelých mužů a předali vše kolegům z okolních regionů," poznamenala Šebková.

To už ale osádka osobního fiatu zastavila na odpočívadle na úpatí buchlovských hor. Zloděje tam zaujala peněženka v zamčené dodávce. „Její řidič si odskočil. Mladý muž uviděl peněženku, našel kámen, rozbil okno, nasedl do auta a s ostatními ujížděl pryč. Peněženku vyhodil, peníze si nechal. Okradený řidič ale mezitím nasedl do dodávky a vyrazil za zloději. Zavolal okamžitě na linku 158 a vše policistům popsal," řekla mluvčí s tím, že okradený muž ale ztratil rychle jedoucí fiat z dohledu

Operační důstojník ze Zlínského kraje mezitím zalarmoval kolegy z Jihomoravského kraje. Už za deset minut po oznámení spatřila hlídka bučovických policistů popsané auto i s osádkou v Bučovicích. „Fiat zastavili a podezřelou trojici zajistili. V autě peníze našli. Trojici mužů z Brna policisté převezli do cel v Uherském Hradišti. V úterý se muž ke krádežím přiznal. Recidivista je tak nyní podezřelý ze spáchání trestných činů krádeže a neoprávněné opatření platebního prostředku, hrozí mu až dva roky vězení," doplnila Šebková.