Mladík dojel až k Brodku u Prostějova. „Tam jeho výprava skončila, protože s autem zapadl. Jeho bratr i majitel auta mezitím zavolali policii, takže po něm pátralo několik hlídek včetně vyškovských strážníků,“ uvedla vyškovská policejní mluvčí Alice Navrátilová.

Mladíka, který šel zpátky domů pěšky, policisté našli a donutili ho jít na služebnu. „Tam zjistili, že měl v dechu víc než jeden a půl promile alkoholu a navíc neměl řidičské oprávnění. Hrozí mu tak až dvouleté vězení,“ podotkla mluvčí.

Podobný nápad měl ve stejný večer i sedmadvacetiletý muž z Vyškova. „Ten svému známému rovněž ukradl klíče a s autem zaparkovaným poblíž domu ve Vyškově odjel. Majitel si všiml chybějícího auta druhý den, zavolal proto policii s podezřením, že mu dotyčný auto sebral,“ řekla Navrátilová.

Za několik hodin našel majitel své auto zaparkované ve vedlejší ulici i s pachatelem. „Protože porušil zákaz řízení, který je platný až do října 2013, je podezřelý z maření výkonu úředního rozhodnutí a navíc i z neoprávněného užívání cizí věci. Hrozí mu až tříleté vězení,“ dodala mluvčí.