„Kriminalisté u třiatřicetiletého muže doma v obývacím pokoji našli poměrně dobře vybavené zázemí pro to, aby se v něm rostlinkám konopí dobře dařilo. A to včetně výbojek pro vytápění, hnojiv určených právě pro indoorové pěstování rostlin, neosazených květináčů a dalšího vybavení, s nímž by mohl pečovat o třicet až čtyřicet rostlin marihuany," informovala mluvčí vyškovských policistů Iva Šebková.

Muž však podle ní pěstírnu momentálně nevyužíval, u sebe měl ještě asi třicet gramů sušené marihuany a patnáct gramů údajně technického konopí, které však policisté odeslali k další expertíze. „Pěstírnu mu včetně dalších věcí zajistili. Nyní je muž podezřelý ze spáchání trestného činu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Za to může jít až na rok do vězení," doplnila mluvčí.

V regionu se jedná za krátkou dobu o druhý případ, kdy kriminalisté odhalili domácí pěstírnu. Asi tři kila marihuany schované dokonce i v mrazáku, zbytky varny pervitinu a víc než sto kusů lysohlávek našli kriminalisté při domovní prohlídce u dvou mladíků z Vyškovska minulý měsíc.