Chytit viníka se ovšem nedaří. „Nemůžu s jistotou tvrdit, že se jedná o pachatele z našeho města. Jelikož většina skládek bývá u výjezdových cest, není vyloučené, že mají znečištění na svědomí kolemjedoucí řidiči. Instalovat kamery nebo dokonce zaměstnat hlídače ovšem z finančních důvodů nemůžeme," vysvětlil Heretík.

Město skládku několikrát ročně likviduje. „I za pomoci dobrovolných organizací a našich skautů nepořádek často uklízíme. Bohužel to netrvá dlouho a hromada odpadu je zpátky," postěžoval si starosta.

Úklid navíc zatěžuje obecní pokladnu. „Ačkoli větší část skládky leží už na území Hoštic-Heroltic, vždycky se ji snažíme odstranit celou. Odpad odvážíme do sběrného dvora, kde ho zaměstnanci vždy roztřídí a zlikvidují legální cestou. Stojí nás to několik desítek tisíc korun ročně," uvedl Heretík.

Na skládce se podle něj objevuje odpad všeho druhu. „Stále je to stejné. Nacházíme tu například autosedačky, pneumatiky, stavební materiál nebo počítače, ale i starou trávu, seno a potraviny. Jednání některých lidí nedokážu pochopit, přitom sběrný dvůr není tak daleko," dodal starosta.