Na prázdné místo po hřbitovní lampičce narazila návštěvnice vyškovského hřbitova, když přišla včera ráno na hrob svých příbuzných zapálit svíčku.
„Zjistila jsem, že na hrobě mých známých chybí lampička, kterou tam ještě nedávno měli. Mluvila jsem o tom s hrobníkem, ten si tam však nikoho nevšiml. Schválně jsem volala známé, jestli ji neodnesli. Ujistila mě, že ne,“ uvedla důchodkyně, která si ze strachu před pomstou zloděje nepřála zveřejnit jméno. Redakce Vyškovského Deníku ho však zná.

Žena taky kroutí hlavou nad tím, jak si někdo může dovolit okrádat mrtvé. „Nechápu to. To ti lidé nemají pár korun na to, aby si ozdoby na hroby koupili?“ rozhořčovala se.

Přestože ke krádežím dochází poměrně často, lidé je nehlásí strážníkům. Většinou totiž nejde o velkou škodu. Proto se strážci zákona o případech často nedovědí. „Ani v poslední době nám nikdo nic nenahlásil. Na hřbitovech samozřejmě hlídáme. Přes týden tam kolegové chodí jednou denně, o víkendech tak dvakrát. Kontrolujeme i to, jestli jsou večer zavřené brány,“ řekl velitel vyškovské městské policie Petr Sedláček.