„Vše se stalo v průběhu asi deseti minut po pondělní třetí hodině ranní. Pachatel rozbil kamenem skleněnou výlohu, dostal se do prodejny a pak už jen bral, co se mu hodilo," informovala o vloupání mluvčí vyškovských policistů Iva Šebková.

Zloděj tak svým jednáním způsobil škodu za téměř 90 tisíc korun. Policisté teď žádají o pomoc veřejnost. „V pátrání nám může pomoci jakákoliv informace o pohybu aut nebo popis lidí, které se v místě okolo třetí hodiny nacházeli," žádala mluvčí.

Za krádež sedí

Okresní soud ve Vyškově přitom loni poslal za mříže šestadvacetiletého mladíka, který přesně před rokem ivanovickou pumpu také přepadl. Odsedí si čtyři a půl roku. K obsluze přišel s tím, že má u sebe bombu. Když se mu nelíbilo, kolik mu obsluhující muž vydal peněz, vytáhl na něj nůž. Během čtyřiadvaceti hodin ho kriminalisté dopadli.

Úspěšní ctějí být i v případě páteční krádeže v tučapském hotelu. V průběhu necelých dvou hodin se tam totiž neznámý pachatel dostal do pěti šatních skříněk. „Krádež se odehrála v podvečer. Uzamčené skříňky zloděj vypáčil a z osobních věcí lidem vybral peníze jak v českých korunách, tak i v eurech. Způsobil tak škodu za necelých pětačtyřicet tisíc korun," řekla mluvčí Šebková.