Ve Velkých Němčicích přišli minulý týden o cennosti majitelé hned čtyř domů. „K jednotlivým krádežím došlo v blízkém časovém období a pachatelé se dovnitř dostávali stejným způsobem – překonali oplocení, vnikli na pozemek a následně se vloupali do domů. Zajímali se především o finance, šperky a také elektroniku,“ popsala policejní mluvčí Břeclavska Kamila Haraštová.

Ilustrační foto.
Ve Velkých Němčicích řádili zloději. Vykradli rovnou čtyři rodinné domyŽe policisté vyšetřují loupeže domů i na Brněnsku, potvrdil Deníku Rovnost policejní mluvčí za Brno-venkov Bohumil Malášek. „Vloupání do rodinných domů v posledních dnech přibylo. Většina jich nese podobné znaky, takže se domníváme, že by se mohlo jednat o stejného pachatele, případně o skupinu pachatelů. Nyní po nich pátráme,“ přiblížil.

Ilustrační foto.
Falešný americký voják řádí dál. Slibuje dovolenou i balík s pěti miliony dolarůPřed zloději varovali zástupci některých obcí na Brněnsku i na sociálních sítích. „Upozorňujeme občany, že v okolních obcích dochází k případům vloupání do rodinných domů a vyzýváme, aby byli obezřetnější, všímali si pohybu podezřelých osob a podezřele zaparkovaných aut,“ uvedli třeba zástupci Velatic.