Policisté nicméně v pátek ráno žádný takový případ hlášený neměli. Informace o něm se k nim ale dostala, a tak se jím začali zabývat. „Věc jsme prověřili a zjistili jsme, že situace se odehrála trochu jinak. Děti si hrály poblíž bytových domů s míčem. Kolem procházel neznámý muž, který desetiletou dívku pravděpodobně z důvodu, že mu stála v cestě, zatáháním za oděv odstrčil a pokračoval v chůzi. Dívka zabraná do hry a stojící zády k muži se zcela pochopitelně lekla a vykřikla. Mohlo k tomu přispět i vzezření muže," popsala výsledky šetření vyškovská policejní mluvčí Alice Musilová.

Vylekané děvče pak vše doma rozrušeně sdělilo matce. „Muž podle ní nepromluvil a ani se o další kontakt nepokusil. Vyškovští kriminalisté situaci nechtěli podcenit a dle popisu prověřili i možné osoby přicházející do úvahy. Výsledek byl negativní," dodala mluvčí.

Poté, co rodina v klidu událost s policisty probrala, žena stáhla zprávu ze sociální sítě. „Situaci, kdy přijde domů rozrušené dítě, je pro rodiče obtížné objektivně vyhodnotit. Důležité je, aby v klidu řeklo, co se vlastně stalo. V případě pochybností se lidé nemusí stydět věc ohlásit policii, která záležitost prověří. Opatrní by však měli být při umísťování zpráv na sociální sítě," vzkázala Musilová.