Jen několik nepozorností na silnici stačí k tomu, aby člověk přišel o řidičský průkaz. Za každý spáchaný přestupek policisté strhnou provinilci body. Jakmile člověk přijde o všech dvanáct bodů, odeberou mu řidičský průkaz. To se stalo již desítkám lidí z Bučovicka.

„Loni o řidičský průkaz přišlo třiatřicet obyvatel. Letos se jednalo již o čtyři provinilce,“ informoval vedoucí odboru dopravy městského úřadu v Bučovicích Zdeněk Kolaja.

Nejčastější dopravní přestupky řidičů z Bučovicka jsou dva. „Jedná se o překročení rychlosti, za které hrozí ztráta od dvou do pěti bodů. Podobně často řidiči přicházejí o body také kvůli alkoholu, který je dokonce za šest bodů,“ uvedl Kolaja.

Podle něj je na ústupu naopak jiný přestupek. „Dříve lidé hodně telefonovali za volantem, ale teď už ne. Hrozí jim za to tři stržené body,“ řekl Kolaja.

Ten bodový systém vyzdvihl. „Je výborný a plně ho schvaluji. Agresivní a zmatení řidiči, kteří už mají více než čtyři pět bodů, si potom dávají na silnících velký pozor,“ prohlásil Kolaja.