Sedm mělo pozitivní dechovou zkoušku. „U devětadvace­tiletého muže ukázal test na přítomnost drog marihuanu," poukázala policejní mluvčí Alice Musilová. Zodpovídat se proto bude spolu s dalšími pěti řidiči, kteří měli výsledek do jednoho promile alkoholu, u správního orgánu. „Čeká je vysoká pokuta a zákaz řízení," upřesnila Musilová.

Další dva pak půjdou k soudu. V pátek v noci totiž policisté narazili v Bučovicích na jedenačtyřice­tiletého muže, kterému naměřili 1,5 promile. „Navíc zjistili, že má zakázané řídit. Je tak podezřelý nejen z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, ale i z maření výkonu úředního rozhodnutí. U soudu mu tak hrozí až tříletý trest," dodala Musilová.

Nejvíce alkoholu pak policisté v dechu naměřili osmačtyřicetiletému muži v noci na sobotu. „Ve Vyškově ho zastavili strážníci. Jak poté zjistili kolegové, měl přes dvě promile alkoholu," zmínila mluvčí.

Cílem akce Šťastný návrat je preventivně působit na účastníky provozu a co nejvíc snížit nebezpečí dopravních nehod. „Od čtvrtka na ni naváže dlouhodobý projekt Zebra se za tebe nerozhlédne. Je zaměřený především na chodce. Zvýšený dohled tak zajistíme zejména ráno na přechodech u základních škol," podotkla Musilová.