Vedení školy si nechalo po říjnovém verdiktu soudu čas na rozmyšlenou, aby další kroky probralo s radnicí. Zřizovatelem základní školy je totiž město.

Odvolání potvrdil ředitel školy Jiří Kyjovský. „Ano, škola podala odvolání ke Krajskému soudu v Brně. V jiném soudním jednání byla uznána jako jediný viník, ale teď nám jde především o výší odškodného, které se nám zdá zbytečně vysoké,“ vysvětlil Kyjovský, proč chtějí, aby se případ znovu vrátil před soud.

Rozhodnutí o odvolání padlo po zasedání zastupitelstva města. Radnice se ale odmítá ke sporu vyjadřovat. „Tenhle případ nebudu komentovat,“ řekl starosta Rousínova Jiří Lukášek.

Na Borise Trávníčka před šesti lety spadl při exkurzi náhrobní kámen na židovském hřbitově v Rousínově. Základní škola Rousínov musí poškozenému zaplatit necelých devět milionů korun. Rozsudek není pravomocný.
Spadl na něj náhrobek a zůstal na vozíku. Rousínovské škole hrozí i exekuce

Právní zástupce Borise Trávníčka Jakub Špitálský se už dříve nechal slyšet, že společně se svým klientem doufá, že škola odvolání nepodá a skončí tak dlouhé soudní tahanice.

Krok školy ho proto překvapil. „Nemůžu se teď k odvolání vyjadřovat, protože jsem je ještě celé neviděl. Nevím tedy, co bude následovat,“ reagoval Špitálský s tím, že i pro jeho klienta to bude šok. „Doufal, že soudy jsou u konce a bude moci normálně žít,“ dodal.

Než začne opětovné projednávání případu, uplyne zřejmě několik měsíců. To naznačila i mluvčí Krajského soudu v Brně Simona Pešková. „Nedokážu teď přesně říci, jak dlouho bude trvat, než se případ dostane k jednání u soudu. Soudce musí nastudovat všechny dostupné a potřebné materiály. Určitě ale mohu říct, že se nebude jednat o týdny. S největší pravděpodobností půjde o měsíce,“ odhadovala Pešková.

Dodala, že případy, ve kterých hraje roli odškodné, bývají obvykle komplikovanější.

Ilustrační foto.
Spadl na něj náhrobní kámen. Ochrnutý mladík u soudu žádal 14 milionů