Případem se nyní zabývají vyškovští policisté. „Muže soud už začátkem letošního roku potrestal za tento trestný čin, vyvázl s podmínkou,“ informovala vyškovská policejní mluvčí Alice Musilová.

5
případů stalkingu řešili loni policisté na Vyškovsku. Předloni byly 3.

Netrvalo dlouho a ve stalkingu pokračoval, navzdory tomu, že mu soud nařídil, aby bývalou přítelkyni nevyhledával a neoslovoval. Žena se proto opět obrátila na policii. „Vyškovští kriminalisté v červenci muže obvinili z trestného činu nebezpečné pronásledování. Ani poté se však jeho chování nezměnilo. V září svou bývalou přítelkyni opět obtěžoval. Skončil tak v policejní cele,“ oznámila Musilová.

Dodala, že kriminalisté požádali státního zástupce, aby mohli na muže uvalit vazbu. Soud návrhu vyhověl. Muži hrozí až rok vězení.

Podle brněnské psycholožky Marie Vignatiové žena udělala dobře, že se obrátila na strážce zákona. „Není na místě tyto případy podceňovat a je dobré policii informovat o každém kroku stalkera. Pokud ji muž obtěžoval opakovaně, může to znamenat, že je psychicky nemocný. Případy nebezpečného pronásledování v praxi rovněž řeším. Přibylo jich v době příchodu mobilů, internetu a sociálních sítí,“ shrnula.