U některých zaznamenali po zkouškách na alkohol hodnoty vysoko nad tři promile. „Alkoholem posílení lidé představují velký problém. Jsou agresivní, sprostí a vzbuzují veřejné pohoršení. Dennodenně blokují naši práci, v mnoha případech pak samozřejmě i záchranku či doktora, kteří můžou být zapotřebí úplně někde jinde," popsal velitel vyškovských strážníků Petr Sedláček.
Připomněl například červencovou situaci, kdy se ráno na tísňovou linku strážníků obrátil volající, že se v Kostelní ulici povaluje pomočený zhruba čtyřicetiletý muž. Na místo vyrazila také sanitka, která po ošetření muže odvezla do protialkoholní záchytné stanice, zatímco nadýchal přes tři promile.
Jen o den později zažili strážníci totožnou situaci se ženou ve večerních hodinách. Při kontrole zámecké zahrady si před nimi stěžovala na bolest nohou s tím, že nemůže vstát. V dechu měla 3,78 promile alkoholu, znovu tak vyjížděli záchranáři.
Opilý muž pohybující se v ulici Tržiště byl zase podřený na noze i na hlavě. „Chvílemi nespolupracoval, nebyl schopný orientační dechové zkoušky. Po převozu do nemocnice se mohl „pochlubit“ výsledkem 3,73 promile alkoholu v dechu. Hospitalizovaný byl na interním oddělení,“ přiblížil velitel strážníků.
V pátek odpoledne pak ležel na chodníku v Dukelské ulici pomočený muž. Nevnímal si okolí a nebyl schopný chůze. „Přivolaní kolegové mu pomohli sednout. Na hlavě měl tržnou ránu. Znovu jsme tak museli volat sanitku. Také tento muž nadýchal zhruba tři a půl promile,“ dodal Sedláček s tím, že dotyčný bude muset uhradit rovněž i pobyt v protialkoholní záchytné stanici.