Událost se stala před pár dny večer. Favorit strážníci zastihli u čerpací stanice v Dědické ulici. „Vydali se za ním a Na Hraničkách řidiče zastavili. Muž hlídce sdělil, že u sebe žádné doklady nemá. Popřel, že pil před jízdou alkohol, přestože byl z jeho dechu cítit. Dechová zkouška však ukázala výsledek 1,37 promile," popsal vedoucí vyškovského odboru kanceláře starosty a tajemníka Stanislav Kolařík.

Řidič poté uvedl, že si dal jen třetinku jedenáctistupňového piva. Pro podezření, že se devětatřicetiletý muž ze Šumperska dopustil trestného činu, přivolal operátor na místo hlídku státních policistů, která si ho převzala.

Díky kamerám se podařilo strážníkům přistihnout ve stejné lokalitě i další podnapilé řidiče. V úterý po půlnoci zaznamenali tři vycházející muže z Moravanu. Nasedli do BMW a jeli se směrem do centra města. „V Havlíčkově ulici je spatřila hlídka, která si všimla, že při průjezdu křižovatkou v Dukelské ulici autu zhasla potkávací světla a pokračovalo dál jen s obrysovými. V Průmyslové cesta trojice skončila. Strážníci identifikovali osmadvacetiletého muže z Břeclavska, který zhasnutá světla okomentoval s tím, že jde asi o závadu. Také z jeho dechu byl ale cítit alkohol a občas zavrávoral," zmínil Kolařík.

Nadýchal 1,58 promile. „Hlídce sdělil, že měl v posledních dvou hodinách asi dvě půllitrová piva. Následně si celou věc převzali k dalšímu šetření státní policisté," doplnil Kolařík.