Mluvili o pohybu obnaženého muže, který tam navíc močil a kálel. „Bylo mu úplně jedno, že místem procházejí nebo sedí na lavičce malé děti. Snažil se ho usměrnit jeden z pohoršených svědků, schytal za to ovšem pouze vulgární nadávky. Na místo tak vyrazila hlídka,“ popsal středeční událost velitel vyškovských strážníků Petr Sedláček.

Dotyčný nejdříve před strážníky vše zapíral a tvrdil, že si není ničeho vědom. „Jeho chování nicméně potvrdil i další ze svědků, který čekal na nedaleké lavičce na svou přítelkyni. Když muž dokonal své nepochopitelné jednání, podle svědka pak při opětovném oblékání kalhot zřejmě pod vlivem alkoholu neuhlídal svůj rozkrok a při odchodu z místa mu bylo vidět z poklopce přirození,“ uvedl Sedláček.

Dodržování pravidel a povinnou výbavu cyklistů kontrolují po celé léto policisté ve Vyškově a jeho okolí.
Roste počet tragických nehod cyklistů. Policisté je na Vyškovsku kontrolují

Svědek potvrdil, že místem procházela spousta lidí, včetně rodičů s malými dětmi, kterým zakrývali rukou oči. Při komunikaci s výtržníkem navíc strážníci z jeho šatů cítili silný zápach výkalů. „Nakonec přestal zapírat a hlídce sdělil, že se šel do průchodu vymočit, ale náhle to na něj přišlo. Nevhodnost jednání na veřejném místě si vůbec neuvědomoval, vše mu bylo jedno,“ sdělil velitel.

Strážníci muže následně vyzvali k podrobení se orientační dechové zkoušce, výsledek ukázal tři promile alkoholu v dechu. „Kolegové sepsali úřední záznam a věc jsme předali státní policii k dalšímu šetření kvůli podezření ze spáchání trestného činu,“ dodal Sedláček.