Její kolegové pak ve sváteční dny vyjížděli k několika dopravním nehodám. Všechny se obešly bez těžkých zranění. Jako nejvážnější se jevila kolize u Holubic. Na Boží hod vánoční se zranila sedmdesátiletá řidička, které nedala na křižovatce přednost čtyřiatřiceti­letá žena.

Zloději usnadnila práci

Pokažené svátky pak měla i zákaznice, která den před Vánoci přišla v jednom ze slavkovských obchodů o peněženku. „Zloděj ji vzal z kabelky. Kromě hotovosti v ní nosila i platební kartu, u které měla naneštěstí napsaný i PIN kód. Pachatel jí tedy z účtu ještě stihl vybrat dvacet tisíc korun," zmínila Musilová.

Připomněla tak, že identifikační číslo nesmí mít lidé v dosahu samotné platební karty. „Doporučujeme ho nezadávat ani do mobilního telefonu, následky jsou pak zvlášť ve sváteční čas velmi nepříjemné," dodala mluvčí.

Klid na Vyškovsku měli také hasiči. Na Štědrý den vyjely dvě jednotky do Vážan nad Litavou k požáru sazí v komíně. „Událost se ovšem obešla bez škody na majetku," poznamenal mluvčí krajských hasičů Jan Dvořák.

Opatrně musí jezdit řidiči už několik dní po některých místech na Vyškovsku, kde se vyskytuje hustá mlha. V neděli pak vydali silničáři varování před ledovkou na silnici 54 v okolí Nížkovic, Kobeřic u Brna a Heršpic.