Policejní operace s krycím názvem Brigáda se uskutečnila minulý týden. Kriminalisté zadrželi čtyři muže a tři ženy. "Podle našich závěrů měli členové takzvané Luhaňské brigády dlouhodobě, zejména v Brně a Jihomoravském kraji, vysoce organizovaně a konspirativně páchat trestnou činnost, která se zaměřovala především na vydírání osob pocházejících z Ukrajiny," uvedl mluvčí.

Zdroj: Youtube

Vydíraní museli podle policie pravidelně platit za takzvanou ochranu. Zadržení je zastrašovali a chtěli v nich vzbudit obavu o život, zdraví či majetek. Při domovních prohlídkách u zadržených policisté našli miliony korun v hotovosti a dvě střelné zbraně.

Ilustrační foto
Místo peněz z prodeje kolébky žena z Brněnska přišla o dvanáct tisíc

Čtyři muži skončili ve vazbě, obviněni jsou z účasti na organizované zločinecké skupině a vydírání. Dvě ze zadržených žen podle policie minimálně 860 tisíc korun legalizovaly tím, že k převodům peněz poskytly své bankovní účty. Stíhány jsou na svobodě.

"Kriminalisté vyzývají další osoby, které se cítí být poškozeny trestnou činností tzv. Luhaňské brigády, zejména v Jihomoravském kraji, případně mají k trestné činnosti zásadní informace, aby kontaktovaly policisty," dodal mluvčí. Informace lze sdělit na číslech 974 620 649 či 603 191 007 nebo prostřednictvím e-mailu ncoz.e5@pcr.cz.